Debiutancki album zespołu Kapral Zajączek o tytule "Bal którego nie było" to, rockn’n’rollowy powiew świeżości na polskiej scenie, to także porcja przebojowych piosenek nawiązujących w równej mierze do big bitowych źródeł polskiej muzyki lat 60-tych jak i do alternatywnego brytyjskiego rocka lat 80. spod znaku Housemartins czy The Smiths.  Kapral Zajączek to przeciwnicy kakofonii, szukający w muzyce spokoju i odkupienia, to członkowie stowarzyszenia wielbicieli melodii chwytliwych. Sami o swoim pomyśle na płytę "Bal którego nie było" mówią: "Kapral Zajączek to ciepłe, wakacyjne noce i muzyka niosąca się z dancingów na rozświetlonym statku. Proza życia ubrana w chwytliwe melodie, zadziorne granie i ducha młodości". Kapral Zajączek ma już za sobą obecność na składance o tytule „Będzie głośno” wydanej przez Polskie Radio, na której znalazło się 13 utworów nagranych przez finalistów konkursu radiowej Czwórki, do którego zgłoszono ponad 1300 utworów. Na radiową składankę trafił utwór „Supersam” w wykonani Kaprala Zajączka i właśnie ta kompozycja pilotuje debiutancki album zespołu trafiając jako singiel do rozgłośni radiowych miesiąc przed premiera płyty. Również „Supersam” jest pierwszym teledyskiem grupy obecnym na kanale YouTube wytwórni Jimmy Jazz Records.


 • Wykonawca Kapral Zajączek
 • Data premiery 2019-04-12
 • Nośnik CD
Więcej

Ta płyta ma przypomnieć słuchaczom o prawdziwym Hiphopie. Jest alternatywą wobec współcześnie panujących trendów, za sprawą których Hiphop stał się częścią muzyki rozrywkowej. W warstwie muzycznej O.S.T.R. połączył jazzowo-funkowe sample z mocnym brzmieniem bębnów oraz analogowym brzmieniem klawiszy i skrzypiec. Tak o płycie mówi sam O.S.T.R.: "Chciałem opowiedzieć coś o ludziach i ich przyzwyczajeniach do życia w lenistwie, skąpstwie, przepychu, snobstwie, zazdrości i władzy. Płyty nie da się określić niczym innym jak mianem prawdziwego Hiphopu, bo jest na niej miejsce zarówno na stylowe braggadacio jak i na treściwy storytelling. Całość jest bardzo dynamiczna i daje przede wszystkim do myślenia nad sobą samym i Światem, który nas otacza". Na płycie gościnnie: Sadat X (Brand Nubian), El Da Sensei (The Artifacts) & Returners, Brother J (X-Clan), Cadillac Dale.Przy produkcji płyty użyto instrumentów: Waldorf MicroQ, Yamaha Motif XS8, Nord Lead 2x, Nord Electro2/73, Korg Radias, Novation K-station , Roland VP-550 , skrzypce elektryczne Yamaha , AKAI MPC1000, AKAI S5000).


 • Wykonawca O.S.T.R.
 • Data premiery 2008-02-22
 • Nośnik CD
Więcej

CAMAMEY to drugi, po MISSA PACIS autorski krążek wokalisty młodego pokolenia Marcina Wawrzynowicza. Jego piosenki to niebanalne, melodyjne i dojrzałe kompozycje osadzone w różnych stylistykach, głównie z nurtu muzyki z elementami jazzu.  Odnajdziemy tu nastrojową bossa-novę, melancholijną balladę ale również energetyczne utwory o akustycznym popowo-jazzowym czy smooth-jazzowym brzmieniu. Wszechstronność wykonawcza tego młodego wokalisty odzwierciedla się w swobodnym poruszaniu się przez niego w różnych stylach, co z pewnościa jest jego wielkim atutem. Warstwą aranżacyjną zajął się Tomasz Kałwak, który poprzez indywidualny pierwiastek muzykalności potrafi przygotować wspaniałą muzyczną ucztę. Do rzadkości należą dzisiaj wydawnictwa czerpiące siłę nie z postprodukcji lecz z naturalności, żywego brzmienia i co ważniejsze z melodyki oraz harmonii. Tym samym album ten zasługuje na podwójną uwagę. Na płycie towarzyszą Marcinowi znakomici muzycy m.in. Henryk Miśkiewicz, Robert Majewski, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Wojciech Niedziela.1. Pieśń III sł. K.I.Gałczyński2. Codzienna podróż sł.Konrad Wojtyła/Marcin Wawrzynowicz3. Ździebełko ciepełka sł.Jonasz Kofta4. Tęsknoty sł. Marcin Wawrzynowicz5. Msza za oszukanych sł. Konrad Wojtyła6. Pastorałka dla syna sł. Konrad Wojtyła7. Wrodzona w miłość sł. Konrad Wojtyła8. Mała wojna sł. Marcin Wawrzynowicz9. Drżenie serc sł. Marcin Wawrzynowicz10. Lady gin sł. Konrad Wojtyła11. Wiara w nas sł. Marcin Wawrzynowicz ( bonus "joke" track)12. Lady gin sł. Konrad Wojtyła (bonus "radio edit" track) Muzyka do wszystkich utworów Marcin Wawrzynowicz


 • Wykonawca Wawrzynowicz Marcin
 • Data premiery 2012-05-21
 • Nośnik CD
Więcej

Last Of The Real to nowa polska rockowa super grupa założona przez lidera formacji Kreuzberg Grzegorza Palkę (Hehua), uznanego perkusistę Ziemowita Rybarkiewicza (m.in. Delight, Kreuzberg) oraz popularnego wokalistę Juana Carlosa Cano (zwycięzca polskiej edycji The Voice of Poland).


 • Wykonawca Last Of The Real
 • Data premiery 2016-12-07
 • Nośnik CD
Więcej

Pierwsza część składanki prezentującej wykonawców związanych z wytwórnią JIMMY JAZZ RECORDS. Zawiera w większości nagrania znane z płyt zrealizowanych w okresie 1995-2004, pochodzących z katalogu Jimmy Jazz Records i jej poprzedniczki, wytwórni Rock’n’roller.


 • Wykonawca Various Artists
 • Data premiery 2004-01-01
 • Nośnik CD
Więcej

1. Cicho, Cicho Przemawia. Drzewa Słuchają ... Trawy ... 2. Na Wiosnę, Setki Kwiatów, W Jesieni Księżyc Żniwny, W Lecie Powiew Rzeźwiący, W Zimie Śnieg Będzie Ci Towarzyszył. Gdy Rzeczy Bezużyteczne Plączą Się W Twoim Umyśle, Każda Pora Roku Jest Dla Ciebie Dobra 3. Wieczna Pielgrzymka 4. Bębny 5. Księga Deszczu VI 6. Mozolnie Dźwiga Się W Górę Katedra Wiosny


 • Wykonawca Ossian
 • Data premiery 2006-01-01
 • Nośnik CD
Więcej

"Stary Dobry Czaras" to drugi solowy album rapera z Warszawskiego Grochowa - CBR'a. Płyta powstała w niecały rok po debiutanckim wydawnictwie "Nigdy Nie Umrę". "Stary Dobry Czaras" to jedenaście utworów które balansują między nowoczesnymi, a klasycznymi dla rapu brzmieniami. Za stronę muzyczną albumu odpowiedzialni są: 101 Decybeli, Lex Caesar oraz Fleczer. Oprócz utalentowanych producentów usłyszymy również gości: Mada, Elli, Ryfa Ri, Viśniovy, MXN, Lasio Companija oraz Kacper Skoneczny - trąbka. Na krążku słychać chłopaka z podwórka oraz dojrzałego faceta, który wiele w życiu przeszedł, cały czas pracuje nad sobą i stara się twardo stąpać po ziemi. Jak sam podkreśla: „Ten album jest ode mnie dla Was, o Nas”. Właśnie tak w dużym skrócie można opisać zawartość tego co znajdziecie na krążku. Tracklista: 1. Witam serdecznie (prod. 101 Decybeli) 2. Żagle ft. Lasio Companija (prod. 101 Decybeli) 3. Szanuj ft. Elli (prod. Lex Caesar) 4. Ronaldo (prod. Lex Caesar) 5. Liny (prod. 101 Decybeli) 6. Z bara ft. Ryfa Ri (prod. 101 Decybeli) 7. Dobrych zabiera szybciej ft. Mada (prod. 101 Decybeli) 8. Łzy matki ft. Kacper Skoneczny (prod. Fleczer) 9. Elegancko ft. MXN, Viśniovy (prod. 101 Decybeli) 10. Wewnątrz mnie ft. Elli (prod. 101 Decybeli) 11. Słowa dla serc (prod. 101 Decybeli)


 • Wykonawca CBR
 • Data premiery 2020-07-13
 • Nośnik CD
Więcej

"Magia serc" to 9 album z 1998 roku i zwieńczenie Antologii Zdzisławy Sośnickiej. W kolekcjonerskim pudełeczku dla fanów, dołączanym do pierwszego albumu "Dom, który mam" jest już zatem komplet!


 • Wykonawca Sośnicka Zdzisława
 • Data premiery 2014-04-11
 • Nośnik CD
Więcej

W roku 2011 mija 100. rocznica urodzin Czesława Miłosza. Uchwalony przez Sejm Rok Miłosza będzie okazją do przypomnienia poety i jego dzieł. W maju br nakładem Universal Music Polska ukaże się album Stanisława Soyki poświęcony twórczości noblisty.Tytuł płyty to „7 wierszy Miłosza”, a zawierać będzie dosłownie 7 utworów skomponowanych do wierszy poety, oraz bonusowy „Brat naszego Boga” w wersji instrumentalnej. Celem tego wydawnictwa jest upowszechnienie myśli Czesława Miłosza, poety i świadka XX wieku. Wielkiego strażnika „ojczyzny – polszczyzny” a i człowieka o wyrafinowanym poczuciu humoru. 7 wierszy Czesława Miłosza to zaproszenie do nietuzinkowej przygody intelektualnej. Niektóre utwory Artysta wykonuje już publicznie podczas swoich regularnych koncertów. Reakcja publiczności na te pojedyncze prezentacje jest entuzjastyczna.Album promować będzie singiel „Na cześć księdza Baki”, który Soyka wykona w duecie z Czesławem Mozilem (Czesław Śpiewa).Stanisław Soyka o projekcie:Moim pierwszym spotkaniem z poezją Czesława Miłosza była lektura jego wiersza „Który skrzywdziłeś człowieka prostego...” wygrawerowanego na pomniku upamiętniającym poległych robotników Stoczni Gdańskiej w 1970 roku.Opanowało mnie wówczas przekonanie, że muszę to kiedyś zaśpiewać. D tego momentu minęło może piętnaście lat, gdy w naszej pracowni w Wąchocku nagraliśmy z moją kompanią powyżej wspomniany wiersz z moją muzyką. Potem wpadł mi w ręce tom „Wiersze ostatnie”, gdzie znalazłem rzecz pt. „ Stary człowiek ogląda TV”. Cóż za przenikliwa refleksja dotycząca współczesności...”może byście jednak trochę popłakali / zamiast szczerzyć zęby / i fikać koziołki / dla pełnej sali...”Z kolei w tomie kupionym niedawno w antykwariacie znalazłem takie perły jak: „Zapomnij”, „Jasności promieniste” czy „Na cześć księdza Baki” z tekstem „ach te muchy / ach te muchy / wykonują dziwne ruchy”. Były tam też „Po osiemdziesiątce” i „Pieśń Pastuszka”.Tak, Czesław Miłosz żył długo i mądrze i Bogu dzięki. Ten rok mu się należy. Był świadkiem XX wieku i strażnikiem polszczyzny – jego / naszej Ojczyzny.Spotkanie z poezją Czesława Miłosza to wielkie i ważne doświadczenie, mam nadzieję, że nie tylko dla mnie.Stanisław SojkaLista utworów:1. Stary człowiek ogląda tv2. Na cześć księdza Baki3. Piosenka pasterska4. Zapomnij5. Który skrzywidziłeś…6. Po osiemdziesiątce7. Jasności promienisteBONUS:8. Brat naszego Boga (instrumental)


 • Wykonawca Soyka Stanisław
 • Data premiery 2011-05-13
 • Nośnik CD
Więcej