Nocny tramwaj to dziesięć piosenek napisanych przez Beatę Osytek we współpracy z Agnieszką Szczepaniak, która stworzyła i nagrała aranżacje fortepianowe. To dwie niezwykłe, kobiece osobowości, które tworzą muzyczną, niepowtarzalną całość. Połączenie klasycznego, czystego fortepianu i szorstkiej niekiedy gitary elektrycznej o nieco zabrudzonym brzmieniu nadaje projektowi niepowtarzalne, alternatywne brzmienie. Projekt Nocny Tramwaj tworzą: Beata Osytek - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Laureatka wielu festiwali piosenki w Polsce. Ma na koncie autorską, debiutancką płytę „Z ciszą” oraz udział w projekcie „Konieczność Miłości Mariusza Lubomskiego” z piosenkami Zygmunta Koniecznego. Agnieszka Szczepaniak - pianistka, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Elżbiety Tarnowskiej. Autorka projektu „Ale Szopka” z udziałem m.in. Justyny Steczkowskiej, Urszuli Dudziak. 


 • Wykonawca Osytek Beata , Szczepaniak Agnieszka
 • Data premiery 2014-03-17
 • Nośnik CD
Więcej

Ośmy longplay Polskich Nagrań (1983 r.) z piosenkami Anny German był już tylko wspomnieniem wspaniałej Artystki i jej niezapomnianych przebojów. Rozpoczyna się piosenką „Człowieczy los”, a kończy jakże znamienną, noszącą tytuł „Wszystko w życiu ma swój kres”. Płyta w całości, wydaje się być opowieścią z życia i o życiu Anny German, niestety zbyt krótkim, bo trwającym tylko czterdzieści sześć lat. Pozostały wspomnienia i piosenki, które po latach, wciąż są niezapomniane.


 • Wykonawca German Anna
 • Data premiery 2013-09-20
 • Nośnik CD
Więcej

„V" to piąta studyjna płyta Vavamuffin. Nagrana z dala od "świata", w bieszczadzkim Orelcu, zaskakuje energią, kpi z podziałów stylistycznych, najpełniej pokazuję spektrum zainteresowań zespołu. „V" to dwanaście utworów nie tylko dla fanów reggae, funka czy hip-hopu. To płyta dla fanów muzyki. 


 • Wykonawca Vavamuffin
 • Data premiery 2016-11-18
 • Nośnik CD
Więcej

Płyta Marka Dyjaka "Gintrowski", to niezwykły projekt. To 10 piosenek Przemysława Gintrowskiego w nowych, zupełnie świeżych, niebanalnych aranżacjach Marka Tarnowskiego i Jerzego Małka, muzyków na co dzień grających w zespole Marka Dyjaka. Nowe aranże szlagierów narzuciły Dyjakowi zupełnie inne spojrzenie na dotychczasowe wersje utworów. Jego interpretacje to nieodłącznie zachrypnięty głos w A my nie chcemy uciekać stąd, nostalgia w Modlitwie o wschodzie słońca, ale także zaduma w Zmiennicy i smutek w Gdy tak siedzimy. Zupełnie nowe spojrzenie aranżerów na kompozycje Gintrowskiego i przełożenie na instrumentarium pozbawione gitary, poniekąd zdeterminowało interpretację Dyjaka, ale otworzyło także inne możliwości odczytu tych ponadczasowych już pieśni, dlatego jest to nie tylko pozycja dla miłośników twórczości Dyjaka, ale także świetna propozycja dla wiernych fanów zaangażowanych pieśni Przemysława Gintrowskiego. Marek Dyjak o projekcie "Gintrowski": We wczesnej młodości odkryłem tzw. muzykę moralnego niepokoju. Już w tym czasie byłem pasjonatem historii współczesnej. Natrafiłem na piosenkę literacką, odkrywałem takie postaci jak Jacek Kleyff, Jacek Kaczmarski, Leszek Wójtowicz, Jan Kondrak czy Mirosław Czyżykiewicz. W tamtym czasie największą siłę wyrazu miał jednak Przemysław Gintrowski. Pomimo tak młodego wieku, Gintrowski towarzyszył mi przez kilka ładnych lat. „Cytowałem” jego piosenki. Teraz jestem grubo po czterdziestce, dwa lata temu powstał pomysł żeby nagrać płytę z Jego utworami. Bardzo się z tego powodu ucieszyłem, od razu ruszyłem do pracy, lecz okazało się, że praca nad tymi piosenkami wymaga ode mnie całkowitego skupienia. Brakowało mi tego skupienia, więc dopiero po dwóch latach ukazuje się przed Państwem płyta „Gintrowski”. Życzę miłego słuchania. Płyta została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i przygotowana we współpracy z Narodowym Centrum Kultury i Kayax Production & Publishing.


 • Wykonawca Dyjak Marek
 • Data premiery 2019-01-18
 • Nośnik CD
Więcej

Tracklista: LP 1 1. Rapper's Delight 2. The Message 3. That's The Joint 4. It's Nasty (Genius Of Love) 5. White Lines (Don't Do It) 6. Apache (Jump On It) 7. Step Off 8. 8th Wonder LP 2 1. We Got The Funk 2. Hot Hot Summer Day 3. Yes We Can-Can 4. Scratching 5. The Adventures Of Grandmaster Flash On The Wheels Of Steel 6. Funk You Up 7. Break Dance - Electric Boogie 8. Passion Play


 • Wykonawca Various Artists
 • Data premiery 2017-10-27
 • Nośnik Vinyl / 12" Album
Więcej

Etamski brzmieniem balansuje na granicy szmeru, ciszy i spokojnych, delikatnie chropowatych tonów, niekiedy szkicując pulsujący bit, a czasem zatapiając się w hałaśliwym kolażu budując tym samym pełen sonicznych niuansów niepowtarzalny klimat. Wszystko jednak serwuje z doskonałym wyczuciem, co klasyfikuje go w czołówce młodej polskiej elektroniki.Wydał do tej pory albumy: Zabrudzony Garnitur (2008 Qulturap), Kosmos (2009 Qulturap/Pink- Punk), w kolaboracji z Konradem Smoleńskim winyl Niuniuni Gra Na Psie (2010 Artbazaar Records), Western Lands (2011 Lado ABC) z zespołem Kristen oraz Live at Kisielice (2012 Qulturap) w duecie z Robertem Piernikowskim.TRACKLISTA:1. Satellites2. Empty Spaces (with Michal Biela, Karolina Rec)3. Counting Trees4. Wild Forest Lane ( ith Łukasz Rychlicki)5. Ashes Of Stars6. Samo© (with Peve Lety)7. Lonely Trip (with Łukasz Rychlicki)


 • Wykonawca Etam Etamski
 • Data premiery 2012-11-09
 • Nośnik CD
Więcej

Bartek Królik i Marek Piotrowski to od lat znane postacie na rodzimej scenie muzycznej. Znakomici muzycy i producenci. Twórcy nieustannie poszukujący nowych wyzwań. Ich najnowszy projekt nosi nazwę Spoken Love i – jak podkreślają Bartek i Marek – nawiązuje do ich dzieciństwa plus tego, co najbardziej inspiruje ich w muzyce. 


 • Wykonawca Spoken Love
 • Data premiery 2015-10-02
 • Nośnik CD
Więcej

9 marca 1997 roku w Los Angeles po imprezie promującej nowy album, Notorious Big wyjeżdżając z budynku czarnym Chevroletem Tahoe zatrzymał się na skrzyżowaniu Beverly Hills i ulicy Wilshire. Po chwili podjechał czarny sedan, z którego oddano 7 strzałów. Do dnia dzisiejszego nie została wyjaśniona sprawa zabójstwa Notoriousa. Jedna z hipotez mówi, że mogła to być zemsta za śmierć Tupac Shakura. Inna mówi, że mógł mieć z tym związek Puff Diddy, któremu jego śmierć pomogła w wypromowaniu się w roli czołowego rapera. Materiał z "Ready To Die" został nagrany w 1994 roku. Zawiera on 19 doskonałych hip hopowych utworów. Dołączono także płytę DVD z teledyskami oraz utworem "Unbelievable" nagranym "na żywo" w Atlancie.Utwory:CD :1. Intro2. Gimme The Loot3. Machine Gun Funk4. Warning5. Ready To Die6. One More Chance7. #!*@ Me (Interlude)8. The What9. Juicy10. Everyday Struggles11. Me & My B*tch12. Big Poppa13. Respect14. Friend Of Mine15. Unbelievable16. Suicidal Thoughts17. Who Shot Ya18. Just Playing (Dreams)DVD :     1. Juicy2. Big Poppa3. Warning4. One More Chance5. Unbelievable (Live Performance In Atlanta)


 • Wykonawca The Notorious B.I.G.
 • Data premiery 2008-02-21
 • Nośnik CD+DVD
Więcej

"Miód i dym" to szósta płyta w solowym dorobku fonograficznym Anity Lipnickiej. Tym razem album w całości został nagrany w Polsce, z udziałem zespołu The Hats, który tworzy czterech muzyków towarzyszących artystce od kilku lat na scenie: Bartek Miarka - gitary, Piotrek Świętoniowski - instrumenty klawiszowe, Kamil Pełka - bas, Bartek Niebielecki- perkusja. Wynikiem tej współpracy jest materiał będący echem ich wspólnych fascynacji muzycznych, oscylujących na pograniczu amerykańskiego folku, alt country i bluesa, z wyraźnymi wpływami post-hipisowskiego ducha i uwielbieniem do vintage'owych brzmień instrumentów. Materiał powstał podczas spontanicznych pobytów grupy nad jeziorem w Górach Sowich, gdzie w otoczeniu przyrody rodziły się teksty i aranżacje do poszczególnych utworów. Album zawiera 14 piosenek (w tym single "Ptasiek" i "Z miasta"), do większości których teksty i muzykę napisała Anita Lipnicka; znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera. "Jeszcze nigdy tworzenie nie sprawiało mi tyle przyjemności" - przyznaje artystka. "Energia, jaką udało nam się uchwycić na tym krążku, jest odzwierciedleniem różnorodnych stanów ducha i przepływu emocji między nami. Jest tu do czego się pośmiać, i do czego popłakać. Dawno nie nagrałam płyty tak zróżnicowanej dynamicznie, gdzie poczucie humoru i dystans przeplata się z pejzażami pełnymi wewnętrznej zadumy czy uniesienia". Tytuł wydawnictwa jest więc adekwatny do zawartości - będzie można na nim usłyszeć sporo lejących się, słodkich jak miód dźwięków, ale i też zadziornych, rasowych tematów i gitarowych riffów, które pewnie wzniosą dużo dymu na niejednej scenie podczas występów zespołu na żywo (trasa rusza z dniem premiery płyty 17. listopada). Za produkcję albumu odpowiedzialna jest sama artystka, wspomagana przez Łukasza Olejarczyka, realizującego dźwięk i miksy nagrań.  


 • Wykonawca Lipnicka Anita , The Hats
 • Data premiery 2017-11-17
 • Nośnik CD
Więcej