Barry Brown ma łatwo rozpoznawalny styl wokalny i od dawna zalicza się go do grona najbardziej znanych artystów roots reggae. Czerpiąc w dużej mierze od Horacego Andy'ego, ale zmieniając go w coś zupełnie własnego poprzez unikalną formę frazowania, przeplatanego ad-hoc. Brown został początkowo odkryty dzięki wielu amatorskim konkursom talentów, które otaczały jego zachodnie sąsiedztwo getta w Kingston. na początku lat 70. wywarł także wpływ, grając na żywo w lokalnych systemach dźwiękowych. Kilku różnych producentów twierdziło, że byli pierwszymi, którzy go nagrywali, ale nie można zaprzeczyć, że Brown miał silne powiązania z kolektywem Sugar Roott Black Roots, a niektóre z pierwszych nagrań Brown'a zostały wydane przez Sugar, zarówno na Jamajce, jak i za granicą. Niezwykle rzadki album I'm Still Waiting został wydany w 1983 roku przez Rocktone International, spin-off of Sugar's Black Roots outfit, z siedzibą w Queens w Nowym Jorku.


 • Wykonawca Brown Barry
 • Data premiery 2018-01-12
 • Nośnik CD
Więcej

Tracklista:1. Wise Old Owl2. The Superfluous Man3. Dans Votre Absurdité4. Back On Reality-groundfloor5. Flow6. Run Girl Run7. Dancing in the Dusk8. Tight Rope Walker10. Song Fort He Dumb11. Counterclockwise9. Futile Fight12. Do Your Swirly Thing


 • Wykonawca DadaWaves
 • Data premiery 2016-06-10
 • Nośnik CD
Więcej

To drugi album artystki po sprzedającym się w milionach egzemplarzy ‘Eye To the Telescope’ NOWY JORK - nominowana w 2006 do nagrody Grammy® KT TUNSTALL została jedną z najbardziej cenionych wokalistek i autorek piosenek w mgnieniu oka, dzięki niesamowitej dwuletniej podróży swego sprzedającego się w milionach egzemplarzy debiutu Eye To the Telescope po całym świecie.Do pracy nad ‘DRASTIC FANTASTIC’ KT ponownie zatrudniła producenta Telescope Steve’a Osbourne’a (U2, New Order, Happy Mondays). Album zmiksował Michael H. Brauer (Coldplay, The Rolling Stones, My Morning Jacket). Premiera ‘DRASTIC FANTASTIC’ to ukoronowanie historii jednego z najwspanialszych artystycznych rozkwitów ostatnich lat. Zgodnie z klasycznym schematem opowieści z show-biznesu, KT wystąpiła w zastępstwie nieobecnego rapera w programie Joolsa Hollandsa w ojczystej Wielkiej Brytanii , a jej solowe wykonanie “Black Horse and the Cherry Tree” - piosenki wybranej wyłącznie dlatego, że była to jej najnowsza kompozycja - wytworzyło atmosferę wielkiego oczekiwania na cały album, który potem osiągnął pięciokrotną platynę na brytyjskim rynku muzycznym. Tunstall wygrała również nagrodę Brit dla Najlepszej Brytyjskiej Artystki Solowej 2006 roku, a “Suddenly I See” otrzymało prestiżową nagrodę imienia Ivora Novello za Najlepszą Piosenkę w Warstwie Muzycznej i Tekstowej; “Black Horse” magazyn “Q” uhonorował także tytułem najlepszego utworu roku. Pierwszy singiel z nowej płyty “Hold On” — taneczny kawałek z mocnym, dzikim beatem zainspirowany był dancehallowymi rytmami dobiegającymi z okien samochodów w północno-zachodnim Londynie, gdzie mieszka Tunstall. Dopracowanie tej piosenki zajęło Tunstall i jej producentowi Steve’owi Osborne’owi — z którym współpracowała również przy ‘Eye to the Telescope’ i ‘Acoustic Extravaganza’ — pięć miesięcy. “Musieliśmy nad nią popracować, bo mogła skończyć jako tandetne R&B,” opowiada KT. Tekst piosenki — “Hold on to what you’ve been given lately / Because the world will turn if you’re ready or not” (Trzymaj się tego, co ostatnio dostałeś od życia/Bo świat kręci się dalej i nie poczeka na ciebie) — zainspirował utwór “Judge Not” Boba Marleya. “Piosenka ma jasny przekaz: ‘Nie marnuj czasu wskazując palcem na mnie; spójrz na to co robisz sam - może przestaniesz już się mnie czepiać’,” wyjaśnia Tunstall. “To tekst o moim dawnym związku. Kiedy wygrzebiesz się z trudnej sytuacji, dobrze jest zachować te elementy, które pomogły ci pójść dalej, a nie te, które działają ci źle na samoocenę. To dla mnie typowe. W każdej problemowej sytuacji doszukuję się jasnych stron.”


 • Wykonawca Tunstall K.T.
 • Data premiery 2007-09-10
 • Nośnik CD
Więcej

Tracklista: CD 1 1. Bare your Teeth 2. Stormbringer 3. Waste Of Love 4. SmAlLeR 5. Derrick is a Strange Machine 6. Cry Havoc 7. Swansong 8. Illusion 9. Angora Overdrive 10. Corsair 11. Christ 12. Suicide Anthem 13. Penance 14. I Paint Nightscapes 15. Eternity at an End CD 2 1. Morningstar In A Black Car 2. Spiders 3. Die By Numbers 4. Smile 5. World Coming Down 6. Stormbringer (Aerial Mix) 7. Spiders (Remix by UnterART) 8. Die By Numbers (Remix by Agonoize) 9. Smile (Remix by Marsheaux) 10. Decent Cancer (previously unreleased track)


 • Wykonawca Ashbury Heights
 • Data premiery 2018-03-30
 • Nośnik CD
Więcej