Błażej Król to wokalista i kompozytor. Związany przeszłością z wieloma zespołami, między innymi współtworzył eteryczny duet UL/KR. Komponuje i wykonuje swoje utwory, śpiewając napisane przez siebie teksty. Teksty, które są elementem łączącym wszystkie jego dotychczasowe projekty: nieco abstrakcyjne, ale mające ukryty wartościowy sens, dające wiele do zrozumienia, choć w sposób nieoczywisty.  Muzycznie to charakterystyczna przestrzenna produkcja, która łączy w sobie nowoczesne, alternatywne aranżacje, połączone z brzmieniem starych kaset. Coraz ważniejszą rolę w muzycznej przygodzie Błażeja odgrywa jego żona – Iwona. Początkowo doradzała, komentowała, zajmowała się kwestiami artystycznymi od strony około producenckiej. Od paru lat jest pełnoprawnym członkiem zespołu, tworzą i występują razem na scenie. Gdyby zliczyć wszystkie albumy, które tworzył lub współtworzył Błażej Król, doczekamy się 12 albumu artysty pt. „Nieumiarkowania”.


 • Wykonawca Król
 • Data premiery 2019-09-13
 • Nośnik CD
Więcej

Płyta „Serce dla Ciebie Polsko” powstała z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Tym albumem Danuta Stankiewicz uświetnia jedną z najwspanialszych rocznic w polskim kalendarzu wykonując na nim najpiękniejsze pieśni patriotyczne. Na dwupłytowym wydawnictwie znalazły się m.in. takie utwory jak „Bogurodzica”, „Rota”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko, wojenko” oraz „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”. Wokalistka zdecydowała się również na zaśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. W nagraniu płyty gościnny udział wzięli Mariusz Jaśko oraz Filip Borowski.    „Serce dla Ciebie Polsko” to nie tylko zbiór pięknych pieśni, ale także wspaniały hołd dla jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Tracklista: CD 1 1. Danuta Stankiewicz - Bogurodzica 2. Danuta Stankiewicz - Rota 3. Danuta Stankiewicz - Przybyli ułani pod okienko 4. Mariusz Jaśko - O mój rozmarynie 5. Danuta Stankiewicz - Wojenko, wojenko 6. Danuta Stankiewicz - Marsz pierwszej brygady 7. Danuta Stankiewicz - Dziś do Ciebie przyjść nie mogę 8. Danuta Stankiewicz - Czerwone maki 9. Danuta Stankiewicz - Rozszumiały się wierzby płaczące 10. Mariusz Jaśko - Marsz Sybiraków 11. Danuta Stankiewicz - Tarcza 12. Mariusz Jaśko - Piosenka o komendancie 13. Mariusz Jaśko - Unia z Litwą 14. Danuta Stankiewicz - Komendantowi 15. Mariusz Jaśko - Kopiec Marszałka 16. Danuta Stankiewicz - Piosenka o komendancie 17. Mariusz Jaśko - Ciemne łazienki 18. Danuta Stankiewicz - Mazurek Dąbrowskiego CD 2 1. Filip Borowski – Krzyk niewoli piórem opowiadaj. Prośba poetów 2. Filip Borowski – Echa pamięci… Trzy dęby 3. Filip Borowski – Wolność z letargu się budzi 4. Filip Borowski – O Tobie dla Ciebie Żołnierzu. Czy zapisani są w rejestrze nieba? 5. Filip Borowski – Śpiew Matek, Żon… 6. Filip Borowski – Pęknięte lustro czasu 7. Filip Borowski – Pieśń artystów. Monte Cassino 8. Filip Borowski – Rok 1939 – 1944 9. Filip Borowski – Sowieci ze śmiercią na Was czekają 10. Filip Borowski – Chleb bursztynowy. Skrawek ziemi i nieba 11. Filip Borowski – Chopin to widział. Poniatowski również 12. Filip Borowski – Serce do płaczu refleksją ośmieli 13. Filip Borowski – Psalm już nie lamentu 14. Filip Borowski – To nie był sen. Wiersz dedykuję pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Nie ma śmierci przez zapomnienie 15. Filip Borowski – Obraz unii maluj mądrością. Getto w Piotrkowie 16. Józef Piłsudski – Z przemówienia J. Piłsudskiego z 5 IX 1924 vol.1 17. Józef Piłsudski – Z przemówienia J. Piłsudskiego z 5 IX 1924 vol.2 18. Wojskowy Zespół Wokalny Wiarusy ze Słupska im. Ppł. Lek. Stanisława Szamacha -Hymn żołnierzy zawodowych W.P. – To przecież nie tak dawno 19. Danuta Stankiewicz – Dziś do Ciebie przyjść nie mogę 20. Danuta Stankiewicz – Wojenko, wojenko 21. Danuta Stankiewicz – O mój rozmarynie 22. Danuta Stankiewicz – Rozszumiały się wierzby płaczące 23. Danuta Stankiewicz – Przybyli ułani pod okienko


 • Wykonawca Stankiewicz Danuta , Jaśko Mariusz , Borowski Filip
 • Data premiery 2019-07-05
 • Nośnik CD
Więcej

Drugi studyjny materiał crust punkowej ekipy z Lipska ponownie dostępny w sprzedaży. Materiał został wydany w digipacku i otrzymał odświeżoną szatę graficzną. Ścieżki audio poddano zabiegowi remasteringu i mimo tego że od nagrania tego albumu minęło już 15 lat muzyka zyskała jakość teraźniejszych norm wydawniczych. Tracklista: 1. Kraj 2. Pierwszy przebłysk świadomości 3. Sprzeciw 4. Kapitalizm 5. Upośledzenie 6. Trudna droga 7. Religie zabijają 8. Sława 9. Wyjebany przez system 10. Prawo 11. Wychowanie 12. Wybór    


 • Wykonawca Dzieci Gorszego Boga
 • Data premiery 2019-01-07
 • Nośnik CD
Więcej

Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych, a pracowała między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Envee. Przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: "ma coś konkretnego do powiedzenia". Wydawnictwo zaplanowane na jesień 2017 pod szyldem Kayaxu jest promowane singlem "Dzielne Kobiety". Można śmiało powiedzieć, że Paulina szykuje płytę z wyjątkową muzyką i mocnym przekazem. Tracklista: 1. Saliva 2. Papadamy feat. Katarzyna Nosowska 3. Buy Me a Song 4. Dzielne kobiety 5. Drewno 6. Pirx 7. Kumoi 8. No Entrance 9. Chokin 10. System 11. Padawan 12. Owce


 • Wykonawca Przybysz Paulina
 • Data premiery 2017-10-06
 • Nośnik CD
Więcej

Album "Przeczas" to druga płyta w dorobku Trzciamajkowej Orkiestry Bezjahzgh. Płyta nagrana została w Studio Q Toma Horna. Masteringiem zajęło się Asone. Od wydania pierwszej płyty "Nie na chacie" minęło 6 lat. W tym czasie zmieniał się skład zespołu,co miało również wpływ na zawartość materiału znajdującego się na płycie.


 • Wykonawca Bezjahzgh
 • Data premiery 2016-11-10
 • Nośnik CD
Więcej

W 1982 roku skrystalizował się pierwszy i jak się po latach okazało "legendarny" skład zespołu Turbo. Do Hoffmanna i Anioły dołączyli wówczas młodzi poznańscy muzycy: Grzegorz Kupczyk (voc.), Andrzej Łysów (git.) i Piotr Przybylski (bas). W tym składzie nagrano słynne "Dorosłe dzieci", które stały się tytułowym utworem debiutanckiej płyty Turbo, a utwór "Dorosłe dzieci" stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów 82 roku, ale i całej polskiej muzyki rockowej. W 1983 roku wyszła debiutancka płyta długogrająca "Dorosłe Dzieci" stając się ogromną sensacją. Niezwykłe nowatorstwo aranżacyjno-kompozytorskie i wielka bezkompromisowa energia wyniosły Turbo na szczyt sławy. Inne wielkie przeboje, które kojarzy nie tylko pokolenie lat 80 to klasyki polskiego metalu takie jak "Ach, nie bądź taki śmiały", "Pozorne życie", "Coraz mniej" czy "Szalony Ikar". Płyta zremasterowana.


 • Wykonawca Turbo
 • Data premiery 2009-03-23
 • Nośnik CD
Więcej

„Kucz/Bilińska” to świeża energia na polskiej scenie muzycznej. Ola Bilińska i Konrad Kucz, których twórczość mieliśmy okazję poznać w innych projektach (m.in. „Kucz/Kulka”, „Muzyka końca lata”). Prezentują nam odsłonę swojej twórczości, wrażliwości i niezwykłej kreacji. Jaka może być płyta tak dwóch różnych żywiołów? Chłodne, elektroniczne dźwięki zostały dostarczone przez Kucza, połączone z pięknym i surowym brzmieniem instrumentów akustycznych, płynącym basem i wyjątkowo ciepłym i delikatnym głosem Bilińskiej.  W procesie twórczym brali udział wybitni muzycy, tekściarze i instrumentaliści. Na albumie oprócz Konrada Kucza i Oli Bilińskiej możemy usłyszeć twórczy wpływ Karoliny Kozak, odpowiedzialnej za muzykę, czy Radka Łukasiewicza i Gaby Kulki, których niezwykły warsztat możemy podziwiać wsłuchując się w warstwę tekstową.


 • Wykonawca Kucz Konrad , Bilińska Aleksandra
 • Data premiery 2019-03-15
 • Nośnik CD
Więcej

1. Intro 2. The Rule 3. A Shadow Of Acheron 4. Into Centuries 5. My Own Creation 6. Illusion (instrumental) 7. An Astral Dream 8. Deceived Conscience 9. Testimony 10. The Past Against The Future 11. Heartwork (carcass Cover) 12. Reborn In Pain (video)


 • Wykonawca Devilyn
 • Data premiery 2003-01-01
 • Nośnik CD
Więcej

LemON to zespół, który okazał się objawieniem na polskim rynku muzycznym. Zespół w ciągu zaledwie dwóch lat działalności stworzył pięć wielkich przebojów, zdobył platynową płytę, liczne nagrody, a przede wszystkim zgromadził rzeszę wiernych fanów (w tym prawie 300 000 fanów na Facebooku). Fenomen zespołu polega również na tym, że osiągnął niekwestionowany sukces komercyjny, grając nietuzinkową i wymagającą muzykę.


 • Wykonawca LemON
 • Data premiery 2014-11-24
 • Nośnik CD+DVD
Więcej

Niezwykła podróż do roku 1985. Latem 1985 Piotr Łazarkiewicz pojechał do Jarocina, aby nakręcić film o festiwalu. W przypadku tego reżysera nie mogło skończyć się na bezrefleksyjnej relacji. Efektem tej podróży jest „Fala” niezwykły muzyczny dokument o odwiecznej walce pokoleń „młodzi vs starzy” i „lud kontra władza” podszytej ówczesną sytuacją polityczną w Polsce. Ścieżkę dźwiękową tamtych wydarzeń napisały Republika, Tilt, Izrael czy Madame i Aya RL – dawne zespoły Roberta Gawlińskiego i Pawła Kukiza – ówczesnych debiutantów.Trzydzieści lat później Muchy zagrały na żywo w Jarocinie muzykę z filmu Łazarkiewicza. Piosenki nie straciły przez lata nic ze swojej mocy. Zyskały za to aktualną siłę przekazu dzięki świetnym, uwspółcześnionym aranżacjom. Ten album to zapis letniej nocy podczas festiwalu w Jarocinie w lipcu 2015. Audiowizualne widowisko koncertowe Much wzbudziło zachwyt festiwalowej publiczności, a także obecnych w Jarocinie muzyków Republiki i Magdaleny Łazarkiewicz – żony reżysera „Fali”.To muzyczna podróż do czasów, kiedy buntować się było łatwiej, bo żyć było trudniej i niezwykła wycieczka przez trzy dekady polskiej muzyki.


 • Wykonawca Muchy
 • Data premiery 2015-11-06
 • Nośnik CD
Więcej