Kiedy byłem małym chłopcem - jak z piosenki Tadeusza Nalepy - znałem niewiele dziecięcych piosenek. Nie miałem płyt ani gramofonu, nie było telewizji. Kiedy małym chłopcem był mój syn Michał, miał już i płyty, i odtwarzacz CD, iMP3, i liczne programy radiowe i telewizyjne, w których śpiewano dla niego piosenki. Zna ich znacznie więcej niż ja. Ale tych, które pamiętam, nigdy nie zapomnę, bo przypominają mi moją Mamę i moje dzieciństwo.Wszystkim, którzy teraz są małymi chłopcami albo dziewczynkami, życzę, aby piosenki z tej płyty, stały się waszymi ulubionymi, żebyście je zapamiętali na długo - może nawet na zawsze... A kiedy już będziecie duzi, żebyście je sobie czasem śpiewali. I wtedy znów będzie wam wesoło, a świat będzie jeszcze lepszy. Choć i teraz jest dobry./Marek Gaszyński/Wykonanie: Ewa Błaszczyk (2, 5, 6, 11, 14, 15), Wojciech Malajkat (3, 8, 9, 12, 17, 18), Gabrysia Perkowska (12)Narracja: Wojciech Malajkat i Lidia Gierwiałło (7, 10, 16)Zespół w składzie: Tomasz Kirszling – trąbka, Stefan Janowski – saksofon sopranowy i tenorowy, Lesław Matecki – gitary,Dariusz Polubiec – perkusja, Robert Obcowski – instrumenty klawiszoweDzieci ze Studia Piosenki Fart z Bielskiego Domu Kultury w Bielsku Podlaskim


 • Wykonawca Błaszczyk Ewa , Malajkat Wojciech
 • Data premiery 2011-10-24
 • Nośnik CD
Więcej

Płyta Wielkanocna Arki Noego z hitami (na nowo nagrane – w nowych aranżacjach), ale też niespodziankami. Materiał specjalnie nagrany i aranżowany do programu Wielkanocnego TVP ABC. W nagraniu płyty, obok Roberta „Litzy” Friedricha, brało udział wielu cenionych muzyków - między innymi Marcin Pospieszalski. Materiał zawiera dwanaście utworów oraz wersje instrumentalne, które można wykorzystywać do śpiewania karaoke. Ta płyta to pomoc dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą zachęcić dzieci do poznania historii i głębszego przeżycia Świąt Wielkanocnych.


 • Wykonawca Arka Noego
 • Data premiery 2019-04-12
 • Nośnik CD
Więcej

Wydawnictwo Muzyczny Domek przedstawia płytę „Bawimy się w balet”.Nowa pozycja edukacyjna, nawiązując do poprzednich „Hopsanki zabawianki” i „Gimnastyczne figle muzyczne”, proponuje dzieciom i ich opiekunom dużo ruchu, tańca i aktywności przy muzyce.Na płycie znajdują się piosenki zapraszające do wesołej zabawy  tanecznej, propozycje tańców,  ćwiczenia ruchowo – orientacyjne oraz zagadki muzyczne.Zapraszamy do swobodnego ruchu przy muzyce klasycznej, do wspólnej, muzycznej zabawy z dzieckiem, podczas której będziemy rozwijać umiejętności taneczne, pamięć, wyobraźnię muzyczną, kształtować poczucie rytmu, tempa i dynamiki.Płytę polecamy rodzicom pragnącym aktywnej i twórczej zabawy z dzieckiem oraz  nauczycielom i instruktorom zajęć muzyczno – ruchowych.Zapraszamy do zabawy!


 • Wykonawca Various Artists
 • Data premiery 2012-03-31
 • Nośnik CD
Więcej

„Fasolki na każdą okazję” to aż piętnaście niepublikowanych nigdy wcześniej singli Fasolek z przebogatego repertuaru jednego z najpopularniejszych zespołów dziecięcych w Polsce. Wśród tytułowych okazji znalazły się m.in. takie piękne okoliczności jak Dzień Matki oraz Dzień Babci i Dziadka. Są też utwory o przyrodzie, kwiatkach i zieleni, o słodyczach, nowych znajomościach i byciu wyjątkowym.


 • Wykonawca Fasolki
 • Data premiery 2019-05-17
 • Nośnik CD
Więcej

„Akademia Pana Kleksa” to kultowa już pozycja w polskiej dziecięcej literaturze. Chyba każdy z nas – będąc dzieckiem – marzył żeby choć przez chwilkę wcielić się w Adasia Niezgódkę i mieć możliwość przeżywania tych wszystkich wspaniałych przygód i znalezienia się w bajkowej fantazji. Empik prezentuje kompilację najbardziej znanych piosenek z serii filmów Pan Kleks, a wśród nich niezapomniane przeboje takie jak „Witajcie w naszej Bajce”, „Kaczka Dziwaczka”, „Kołysanka w Stylu Mango” w wykonaniu Maryli Rodowicz, „Meluzyna” w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej czy „Na wyspach Bergamutach” w wykonaniu Piotra Fronczewskiego. Album dorosłym nostalgicznie przypomni ich czas dorastania, a dla młodszych słuchaczy jest zaproszeniem do poznania świata wyobraźni, w której kiedyś tkwili ich rodzice!  


 • Wykonawca Various Artists
 • Data premiery 2019-05-17
 • Nośnik CD
Więcej