„Box Radio Złote Przeboje Dla Dzieci” to idealna okazja do sentymentalnej podróży dla wszystkich rodziców, a także do wspólnej zabawy z dziećmi przy melodyjnych piosenkach. Na płytach usłyszycie melodie z Koziołka Matołka, Żwirka i Muchomorka, Pszczółki Mai, a także piosenki na podstawie dobrze Wam znanych wierszy Jana Brzechwy oraz wiele innych radosnych utworów. Mnóstwo wspomnień i zabawy w jednym boxie! 


 • Wykonawca Various Artists
 • Data premiery 2016-11-18
 • Nośnik CD
Więcej

Pierwsza część niezwykle popuarnej sagi o przygodach rudowłosej Ani Shirley. Akcja powieści toczy się na Wyspie Księcia Edwarda, w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku. historia zaczyna się kiedy jedenastoletnia Ania opuszcza sierociniec i trafia do rodziny państwa Cuthbertów. ich pierwsze spotkanie jest pełne emocji, ponieważ bezdzietna rodzina chciała adoptować chłopca, żeby pomagał w gospodarstwie. Maryla Cuthbert początkowo chce odesłać Anię, ale gadatliwa, obdarzona niezwykłą wyobraźnią dziewczynka zaskarbia sobie sympatię Mateusza Cuthberta i... zostaje. Jakiś czas później poznaje przyjaciółkę Dianę Barry, zaskakuje wszystkich przefarbowaniem włosów na zielono i dodaniem do ciasta waleriany zamiast wanilii. W jej życiu pojawia się także Gilbert Blythe, ale po tym jak przezywa ją "marchewka" nie może liczyć nawet na okruch sympatii. Dodatkowo między nim a Anią trwa rywalizacja o tytuł najlepszego ucznia. Losy Ani to niezliczona ilość zabawnych i zaskakujących sytuacji. Jej dalsze przygody, opisane przez Lucy Maud Montgomery to już dziś klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej. czyta: Krystyna Kozanecka-Kołakowska czas trwania: 12 godzin 34 minuty, wersja pełna


 • Wykonawca Kozanecka-Kołakowska Krystyna
 • Data premiery 2016-02-15
 • Nośnik CD
Więcej

Na polskim rynku wyjątek stanowią naprawdę dobre produkcje muzyczne dla dzieci. Chcąc wypełnić tę lukę stworzyliśmy serię płytową, która swoją wyjątkowością zaciekawi i zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.Bajki z Szafy Żyrafy to niezwykły cykl płyt CD z mniej lub bardziej znanymi, czarującymi muzycznymi opowieściami. Wszystkie tytuły cechują fabuły napisane czystym, literackim językiem polskim, ubrane w muzykę przez duże „M” - z bogatą orkiestracją, dynamicznymi aranżami i w profesjonalnym wykonaniu.Unikalność tego cyklu tkwi również w tekstach, które nie powielają wzorów rytmicznych disney’owskich rymowanek, ale stanowią mini-opowieści z morałem i przesłaniem. Wysoką jakość muzyczną, kompozytorską czy wykonawczą zapewnią najlepsi twórcy i artyści. Głosów w nagraniach użyczyły zarówno dzieci, jak i znakomici wokaliści-aktorzy polskiej sceny rozrywkowej, jak choćby Cezary Żak, Jolanta Fraszyńska, Mariusz Kiljan, Robert Gonera, Olga Bończyk, Damian Aleksander i wielu innych.Formuła wszystkich opowieści polega na łączeniu fragmentów mówionych z piosenkami. Seria jest znakomitą propozycją dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym szkolnym.Wydawnictwo cechuje forma wydawnicza najwyższej jakości – kolorowe digipaki utrzymane we wspólnej dla cyklu, spójnej szacie graficznej.Dzięki takim nagraniom dzieci mają okazję zetknąć się z ambitną muzyką, co z pewnością w przyszłości zaprocentuje dobrym gustem i wrażliwością muzyczną.Szóstą z serii prezentowanych bajek jest "Pierścień i Róża". Pięć poprzednich wydawnictw, które weszły na rynek to: "Porwanie dalmatyńczyków", "Zwierzęta Doktora Dolittle", "Przygody Tomka Sawyera", "Bajka o Smoku Obiboku" i "Księga Dżungli".Opowiadają: Igor Przegrodzki, Kinga PreisŚpiewają: Kinga Preis, Monika Bolly, Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Halina Śmiela-Jacobson, Adam Cywka, Igor Kujawski, "Spirituals Singers Band"


 • Wykonawca Preis Kinga , Bolly Monika , Imiela Konrad , Kiljan Mariusz
 • Data premiery 2011-02-07
 • Nośnik CD
Więcej

Sięgając po tę płytę słuchacze zapewne kierowali się myślą o własnym dziecku.Ale czy aby na pewno dzieci wyłącznie chcą słuchać piosenek dziecięcych?Być może tylko nam, rodzicom tak się wydaje. Bo w dobrej piosence nie chodzi o to dla kogo ona jest. Znacznie ważniejsze wydają się być nastroje, melodia i tonacja.Fajnie, gdy słuchając piosenki z własnym dzieckiem, sami odnajdujemy w tym przyjemność.Bo tak jak ważne jest wspólne czytanie, tak samo ważne jest wspólne słuchanie.Każda z tych piosenek na płycie, którą właśnie trzymacie w dłoni ma swoją historię. Sporo z nich to utwory, które nie znalazły się na żadnej składance. Bo nie jest to zestaw pierwszych miejsc z jakiejś tam listy przebojów. Te piosenki to emocje. Bo czymże jest wspólne słuchanie? Mam nadzieję, że gdy będą Państwo mieli ochotę na chwilę ukojenia po kolejnym szalonym dniu - sięgnięcie to tę płytę będzie przyjemnością.


 • Wykonawca Various Artists
 • Data premiery 2013-04-02
 • Nośnik CD
Więcej

Tracklista: 1. Pychotka, Smakotka 2. Ufo-buffo 3. O Czym Marzą Dzieci 4. Afryka 5. Zielona Modelka 6. Pluszowy Miś 7. Zima Przedszkolaczek 8. Wyliczanka 9. Felek Kumpelek 10. Latający Odkurzacz 11. Podajmy Sobie Ręce 12. Kolorowe Kredki 13. Podróże Przez  Podwórze 14. Pogoda Na Uśmiech 15. Nasze Przedszkole


 • Wykonawca Various Artists
 • Data premiery 2014-07-07
 • Nośnik CD
Więcej

Piosenki dla ducha malucha to najnowsza płyta wydawnictwa Soliton. Idealna jako przygotowanie, a także prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej, pomaga zrozumieć dziecku ideę uroczystości, jej podniosły przebieg, cel... Ułatwia  "zaprzyjaźnienie " się z Bogiem, pojęcie  sensu wiary. Prosty, jasny przekaz jest najlepszym sposobem poznania Boga, Jezusa i Kościoła. Każde dziecko na pewno polubi proste, przyjemne piosenki śpiewane przez ich rówieśników.


 • Wykonawca Various Artists
 • Data premiery 2013-04-01
 • Nośnik CD
Więcej

Małe TGD to dziecięcy zespół wykonujący muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem. Chór TGD, działający od 35 lat, doczekał się nowego pokolenia wokalistów, którzy w naturalny sposób łączą młodzieńczy entuzjazm z pasją śpiewania i chęcią dzielenia się dobrą nowiną. Małe TGD to 11-osobowa reprezentacja Szkółki TGD prowadzonej od kilku lat przez Kamilę Pałasz (solistkę TGD) i Piotra Nazaruka (dyrygenta TGD, muzyka A. M. Jopek). Również ci znani muzycy stworzyli repertuar nowego zespołu.


 • Wykonawca Małe TGD
 • Data premiery 2017-09-29
 • Nośnik CD
Więcej